V posledních dnech jste možná i vy narazili na reklamu, která prodávala „kvalitní“ sluneční brýle. Co si ovšem představit pod slovem kvalitní? Mluvíme o značkových kouscích, které ručí za svoji kvalitu. Jak však běžný člověk rozliší, zda se jedná o originál nebo o napodobeninu?
Značku Ray-Ban napodobovali nejčastěji
„Po minulé roky se nejvíce napodobovaly modely Ray-Ban,“ říká vedoucí očních optik Lentiamo Jakub Odcházel. Tato značka nabízela v minulosti brýle za 300 eur, což zvyšovalo zájem o napodobeniny. Koupit si brýle za pár tisíc korun a mít na nich logo firmy lákalo mnohé, a to is vědomím, že si nekupují originální kousky.
Situace se však podle Jakuba Odcházela už zlepšila – a to díky dostupnějším cenám. „Dnes koupíte brýle Ray-Ban už za sto eur, což vytlačuje pochybné prodejce. Lidé si raději připlatí pár eur a mají originál, který déle vydrží a je také kvalitnější. Svou roli hraje také větší výběr a dostupnost, která je i díky internetovým optikám lepší každým rokem.“

Rozeznejte ty pravé
Máte vyhlédnuté značkové brýle, ale zmocňují se vás pochybnosti o jejich kvalitě či pravosti? Mimo jiné je to samotné balení a jeho obsah. Například v případě brýlí Ray-Ban nabízí originál navíc i pouzdro či hadřík a vše je zabaleno do kvalitní nepoškozené krabičky. U luxusních brýlí bývá v balení přiložen i certifikát pravosti.
„V konečném důsledku rozhoduje i cena. Pokud najdete například Ray-Ban za padesát eur, jedná se o napodobeninu. Za tuto cenu se prodává jen pár dětských modelů, ale určitě ne kvalitní originály pro dospělé,“ upozorňuje vedoucí optik Lentiamo. O dalších rozdílech mezi pravými a falešnými brýlemi této značky se dozvíte ve videu.
https://grandbydleni.cz/vybirame-televizni-stolek-na-co-si-dat-pozor-abychom-byli-plne-spokojeni/
https://e-stavitel.cz/vyvlozkovani-komina-a-kominova-striska-prodlouzi-zivotnost-vasemu-kominu/
https://bydletin.cz/co-s-nepouzivanym-kominem/