Úspěch, jaký se nevidí: Malířka Michaela navrhla přebaly na limitované tenisky Vans Old Skool z roku 1977

Česká malířka Michaela Červená má na kontě nejnovější spolupráci se streetovou značkou Vans, kde se podílela na tvorbě unikátních přebalů ikonického modelu Old Skool z roku 1977.

Michaela Červená, malířka s poetickým stylem a nezvyklým přístupem
Michaela během tvůrčího procesu VANS x ART OF THE BOX
Michaela pracuje jak s textem, tak s automatickou kresbou a malbou
Michaelina tvorba je mozaikou složenou z pocitů, vzpomínek a deníkových záznamů

„Moje tvorba je mozaikou složenou z pocitů, vzpomínek a deníkových záznamů, které zpracovávám intuitivní technikou automatické malby. Kombinace různých technik, médií a materiálů mi dávají volnost a svobodu ve vyjádření sebe samé a umožňuje bezprostřední přenos proudu myšlenek a emocí na malířské plátno,“ Michaela Červená, malířka s poetickým stylem a nezvyklým přístupem.

Michaela Červená, malířka s poetickým stylem a nezvyklým přístupem. Definuj nám na úvod svou uměleckou tvorbu.
Moji tvorbu bych popsala jako deníkové záznamy vycházející z přežitků a pocitů. Pracuji jak s textem, tak s automatickou kresbou a malbou, kombinuji je dohromady a tak vznikají mé obrazy.

Pokud se nemýlím, malovala si už od útlého dětství. Tušila jsi někdy, že se tím budeš i živit?
Ano, malovala jsem ráda už odmalička. Ale to, že bych se tím mohla živit, znělo spíše jako sen.

Ateliér je často odrazem nebo pohledem do umělcovy duše, je to jakýsi jeho chrám. Kde vznikají všechny tvé obrazy?
V tuto chvíli mám ateliér v klášteře Gabriel Loci, je to místo se zajímavou atmosférou, většina mých obrazů vzniká tam. Skice k obrazům si dělám na různých místech, snažím se vždy zachytit aktuální pocity a atmosféru, takže vznikají kdekoli a kdykoli.

O umělcích panuje takové mínění, že létají stále kdesi v oblacích. Co tebe žene v tvorbě vpřed a kdy tvoříš, jak vypadá tvůj den 24/7?
Já si spíš nedokážu představit, že bych netvořila. Když se pár dní nedostanu do ateliéru, tak jsem z toho nervózní. Každý den je jiný, tím, že mám všechno ve svých rukou. Ale většina dní vypadá tak, že ráno odejdu do ateliéru a jsem tam celý den.

Jednou z tvých nejnovějších prací je i limitovaná kolekce VANS x ART OF THE BOX, kde ses podílela na tvorbě ikonického modelu Old Skool z roku 1977 a také customizovaných tašek. Co pro tebe znamená tato spolupráce az čeho jsi vycházela?
Spolupráce s Vans byla skvělá nejen proto, že je to moje oblíbená značka, ale také mě bavil celý koncept, byla to příjemná zkušenost. Snažila jsem se zachovat nějakou linku, kterou mám s Vans spojenou, jako je šachovnice.

Portrait of a Young woman as an artist at her house studio.

(Nejen) v rámci této spolupráce pracuješ s pastelovými barvami. Znázorňují určité barvy něco konkrétního ve tvém pojetí?
Spousta barev mám spojených s nějakou emocí nebo pocitem nebo třeba is vůní. Miluji barvy a baví mě, jak v různých kombinacích vedle sebe komunikují. Poslední dobou se však moje barevná paleta zcela změnila. Nepracuji už tolik s pastelovými barvami, ale maluji víc s pestrými barvami.

Jaký nejsilnější vzkaz si vnesla do svého obrazu nebo bys chtěla vnést?
V každém mém obraze jsou zaznamenány aktuální pocity, něco, co se odehrává v mém životě a v mém okolí, vždy v nich je nějaký emotivní záznam.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Pokud máme pořádek ve financích, jsme rozvážnější

Jak ovlivňuje naše reakce fakt, že nemáme pořádek ve financích? Vytváří to neklid, nespokojenost a stres, protože nám mozek neustále někde na pozadí vysílá signály,...

Beauty trik filmové barbie: Herečka Margot Robbie používá k nanášení make-upu netradiční pomůcku

Mezi nejkrásnější ženy Hollywoodu nepochybně patří i Margot Robbie. Herečka, která je dnes považována za sexsymbol, se zviditelnila v roce 2013 ve filmu Vlk...

Jeansová bunda v hravých letních stylingech: Pro chladné večery ideální kombinace

Jeansová bunda krásně dotvoří jakýkoli letní styling. Vypadá nádherně k barvám, pastelovým tónům, ale hodí se ik extravagantnějším variacím. Jeansové bundy volných střihů, typické svojí...

Nejkrásnější trendy na Vánoce 2020: Jaké ozdoby na stromeček a dekorace jsou IN a co je OUT?

Vánoce představují pro mnohé z nás ty nejkrásnější svátky v roce. Tento rok vzhledem k náročnou situaci ve světě ve spojitosti s pandemií ještě...

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní ranní ledové...