Potraviny, které potlačují chuť na sladké byste měli mít v denním jídelníčku: Díky nim dokážete shodit v krátké době

Při hubnutí hraje skladba našeho jídelníčku nejdůležitější roli. Pokud však chcete efekt snižování hmotnosti o něco urychlit, vsaďte na potraviny, které potlačují chuť na sladké, ale také celkově snižují apetit.

Chutná dobře, jsou zdravá, obsahují množství prospěšných látek a navíc pomáhají i snižovat chuť na sladké. Když je implementujete do svého jídelníčku, v tom nejlepším se to prokáže i na vaší postavě. Víte, co je ideální obsáhnout ve stravovací rutině nejen před létem?

Skořice
Skořice patří mezi základní složky, které byste v jídelníčku měli mít, pokud chcete snížit chuť na sladké, eliminovat svoji hmotnost a snažíte se nějakým způsobem shodit. Ideální je dopřát si ji hned v rámci snídaně, protože organismus připravíte na den a zároveň nemusíte čelit návalům vlčího hladu.

No a malý bonus navíc je, že přirozeně zlepšuje náladu. Stačí pokud smícháte jednu lžičku v teplé vody, přidáte pár kapek citronu, med a vypijete.

Bobulové ovoce
Bobulové ovoce obsahuje velké množství vlákniny, vitamín B6, stabilizuje hladinu cukru v krvi a obsahuje také velké množství antioxidantů. Právě ty nejen snižují chuť k jídlu, ale přispívají ke zlepšení trávení.

Proto se doporučuje dopřát si ho každé ráno a ideálně i v rámci malého snacku odpoledne. Tehdy totiž večer sníte mnohem méně, než by to bylo standardně.

Italian appetizer. Slices of melon with raw ham and Tuscan bread. Summer dish. Close-up.

Grapefruit
Při hubnutí je grapefruit ideálním ovocem, které byste si měli dopřát. Dokáže velmi rychle nastartovat spalování, snižuje břišní tuk, hladinu cholesterolu a opravdu ve výrazné míře dokáže eliminovat chuť k jídlu.

Meloun
Meloun má v sobě karoteny, které se mění na vitamin A, vitamin B, C, K. Zároveň je také mimořádně bohatý na látky jako draslík, hořčík, měď, vápník, sodík, železo, mangan. Pokud si ho dopřejete alespoň třikrát do týdne, umíte efektivně bojovat proti ukládání tuků, pomáháte stimulovat funkci jater, čili očistíte organismus od toxinů.

To je všechno, co při eliminaci hmotnosti potřebujete. Umíte takto tělo přirozeně pročistit, nastartovat spalování a dodat mu zároveň dostatek vitamínů.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Skutečný příběh: Můj manžel mě začal podvádět, jeho reakce mě však šokovala více

S Martinem jsme se poznali ještě na střední škole. Zpočátku jsme byli jen kamarády, kteří spolu fungovaly v partii, přibližně na konci studia se...

Coca-Cola aneb značka úzce spjatá s Vánoci. Jak vypadá její letošní reklama?

Letošní vánoční kampaň Kouzlo být spolu (Real Magic at Christmas) společnosti Coca-Cola vyzdvihuje a oslavuje sílu sounáležitosti. Značka, která se stala synonymem vánočního období,...

Vyzkoušela množství brigád a vyplatilo se, dnes si plní sen: Kristína se míchání vůní věnovala ve francouzském Grasse

Jak vznikla myšlenka vyrábět veganské sojové svíčky a kdo za samotnou značkou stojí?Již během studentských let na střední škole jsem byla aktivní prací pro...

Manželovi jsem řekla jednu věc ze své minulosti: Netušila jsem však, co to udělá s naším vztahem

Moje minulost je mou součástíRenáta neměla nouzi o nezdařené vztahy a možná i proto jí na současném manželství tak velmi záleželo. "Chtěla jsem, aby...

Fake nebo originál? Odborník vám poradí, jak rozeznat kvalitní sluneční brýle

V posledních dnech jste možná i vy narazili na reklamu, která prodávala „kvalitní“ sluneční brýle. Co si ovšem představit pod slovem kvalitní? Mluvíme o...